Volná místa

Průvodce škol rozvojovým plánem

Popis pracovní pozice průvodce:

  • podporuje školu v identifikaci rozvojových pedagogických i nepedagogických potřeb vedení, pedagogů, dětí i rodičů,
  • provází školu/y při pedagogickém rozvoji – společně s vedením, týmem školy, dětmi, rodiči a dalšími aktéry plánuje, realizuje a reflektuje rozvoj školy,
  • účastní se setkání s jednotlivými učiteli (např. společně plánují výuku, pracují na osobním pedagogickém rozvoji apod.) a setkání se skupinami učitelů (např. tematické skupiny, skupinový mentoring apod.)
  • podporuje vedení školy v profesním rozvoji a využití aktivit MAP,
  • podporuje sdílení mezi učiteli/vedením škol/školami a dalšími aktéry napojenými na školu jako jsou rodiče a veřejnost,
  • pravidelně se účastní reflektivních setkání s dalšími průvodci v rámci projektu MAP.

Co očekáváme od kandidáta na tuto pozici?

  • základní zkušenost s pedagogickou prací a fungováním školy nebo jiného školského zařízení,
  • tvůrčí přístup, flexibilita a samostatnost při řešení situací, ke kterým neexistují obecně používané návody,
  • schopnost společně s týmem průvodců hledat a navrhovat vhodná řešení, nastavovat funkční modely podpory školám, pracovat v měnícím se prostředí i poučit se z vlastní chyby,
  • ochotu spolupracovat v týmu, sdílet a dále se vzdělávat v potřebách a nabídkách regionu,
  • samostatnost, spolehlivost, dodržování termínů.

Co je výhodou, ne však podmínkou?

  • zkušenost se zaváděním změny ve škole/organizaci,
  • zájem o dění ve vzdělávacím systému,
  • zkušenost učitele, metodika určité učební oblasti,
  • základní znalost území Rychnovska, bydliště v dojezdové vzdálenosti,
  • zkušenost s vedením školy nebo podílem na něm,
  • dovednost vést druhé lidi k nalézání vlastních řešení, k profesnímu rozvoji,
  • zkušenost s vedením týmu/pracovní skupiny/metodického sdružení apod.,
  • velkou výhodou pak zkušenost průvodce školy, lektora, mentora, kouče, supervizora nebo jiné podpůrné profese.

Co nabízíme?

  • smysluplnou práci přispívající ke zlepšování kvality vzdělávání v regionu,
  • práce v pestrém týmu MAS,
  • odpovídající platové ohodnocení,
  • možnost dále se profesně rozvíjet,
  • flexibilní pracovní dobu,
  • možnost spolu se skupinou ostatních průvodců účastnit se nastavování postupů, spoluvytváření procesů,
  • zkrácený pracovní úvazek na donu určitou.

Kontaktní osoba:

Členové pracovních skupin

Do pracovních skupin se můžete přidat přihlášením v tomto formuláři. Rádi Vás uvidíme.

Zápis z pracovních skupin jsou k dispozici v kanceláři (jsou zasílány e-mailem členům PS). Popis činnosti a vymezení práce pracovních skupin najdete zde.