6. ROČNÍK

Zveme vás na 6. ročník Olympiády regionálních znalostí žáků 2. stupně základních škol na Rychnovsku, Dobrušsku a Kostelecku.

Přihláška do 11. 10. 24: zde

Je nám velkou ctí, že do poroty finále zasednou opět významné osobnosti našeho regionu:

• PhDr. Bohumír Dragoun – archeolog, ředitel Villa Nova Uhřínov
  • Ing. David Rešl – vedoucí správy chráněné krajinné oblasti Orlické hory
  • Mgr. Soňa Klímová – majitelka zámku Kvasiny, ředitelka Lesy Janeček s.r.o.
  • Mgr. Jiří Mach – regionální historik, spisovatel a bývalý ředitel Vlastivědného muzea v Dobrušce
  • Bc. Vladimír Bukovský – místopředseda MAS Sdružení SPLAV

Pozvánka: 6. Olympiáda
Událost na Facebooku: 1. kolo, finále

1. kolo online

Podoba soutěže je úplně stejná, jako v předchozích ročnících, tedy 1. kolo proběhlo online ve středu 23. října 2024. Žáci budou odpovídat v časovém rozmezí 13 – 16 h na znalostní test, který se bude skládat z 50 otázek (možnosti a,b,c) týkajících se historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v našem regionu (okres Rychnov n. Kn.). Na test budou mít žáci 20 minut a řešit ho budou ve smíšených tříčlenných družstvech.

FINÁLE ŽIVĚ

Finále proběhne živě ve středu 20. listopadu 2024 ve Společenském centru v Rychnově n. Kn. s moderátorem Honzou Duškem. Nejprve budou žáci řešit zábavný kvíz formou TV pořadu Riskuj na velkoformátové obrazovce s otázkami volitelné obtížnosti z historie, kultury, sportu, přírody a zeměpisu našeho regionu (okres Rychnov n. Kn.).
Druhá část finále bude věnována zpracování vybraného tématu, které žáci představí před porotou volitelnou formou. Žáci si mohou vybrat jedno ze tří témat, které se dozví po 1.kole soutěže.